Barbarez napravio jednu promjenu: Poznato kojih 11 igrača će izaći na megdan Italiji

3
Radiosarajevo.ba
Barbarez napravio jednu promjenu: Poznato kojih 11 igrača će izaći na megdan Italiji
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba / Sergej Barbarez

Večeras, 31. marta, na rasporedu je finale baraža kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo koje se ove godine igra u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku.

Na stadionu "Bilino polje" u Zenici snage će odmjeriti fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Italije.

Bit će to odlučujući okršaj za plasman na Mundijal i sedmi međusobni susret našeg nacionalnog tima i "Azzura", a ulog u ovom je visok. Bosna i Hercegovina se bori za plasman na svoj drugi Mundijal u historiji, nakon 2014. godine, dok je četverostruki svjetski i dvostruki europski prvak upravo te godine u Brazilu posljednji put učestvovao na Svjetskom prvenstvu, propustivši naredna dva.

Uživo iz Zenice sa finala baraža za Svjetsko prvenstvo: BiH - Italija 0:1

Uživo iz Zenice sa finala baraža za Svjetsko prvenstvo: BiH - Italija 0:1

Italijani su, očekivano, kvalitetniji i pripada im uloga favorita, ali je na njima i mnogo veći pritisak, dok domaći teren i ogromna podrška navijača, te euforija nakon pobjede nad Velsom u Cardiffu u okviru polufinala, našoj reprezentaciji daje vrlo dobre šanse.

Selektori Sergej Barbarez i Gennaro Gattuso su odredili kojih 11 fudbalera će započeti večerašnji okršaj u Zenici, a u našem nacionalnom uočena je jedna promjena u odnosu na susret sa Velsom. Ivan Bašić će krenuti umjesto Benjamina Tahirovića.

Meč decenije i historijska prilika: BiH večeras protiv Italije za plasman na SP

Meč decenije i historijska prilika: BiH večeras protiv Italije za plasman na SP

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj, Dedić, Katić, Muharemović, Kolašinac, Šunjić, Bašić, Memić, Bajraktarević, Demirović i Džeko.

ITALIJA: Donnaruma, Mancini, Bastoni, Calafiori, Politano, Barella, Tonali, Locatelli, Dimarco, Kean i  Retegui.

Clement Turpin će dijeliti pravdu u Zenici, a njemu će pomagati njegovi sunarodnjaci Nicolas Danos i Benjamin Pages. Uloga četvrtog arbitra pripala je Špancu Jose Maria Sanchezu Martinezu. U VAR sobi će biti Willy Delajod iz Nizozemske.

Podsjetimo, utakmica između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije igra se u utorak, 31. marta, na stadionu "Bilino polje" u Zenici od 20:45 sati. Utakmicu u direktnom TV prijenosu možete pratiti na kanalu BHT1, dok tekstualni prijenos, kao i sve aktuelnosti vezane za taj susret možete pratiti na portalu Radiosarajevo.ba.

Posjetitelji našeg portala također svoja očekivanja mogu iskazati i u anketi u nastavku članka.

/ Anketa

Vjerujete li da izabranici selektora Sergeja Barbareza mogu odvesti BiH na Svjetsko prvenstvo?
Rezultati

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije