Austrijanci izdali upute navijačima uoči meča sa BiH: Strogo zabranjeni bubnjevi, megafoni...
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u idući utorak, 18. novembra, igra posljednju utakmicu u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
U slučaju da Zmajevi pobjede Rumuniju u Zenici, eventualnim trijumfom u Beču bi osigurali direktan plasman na najveće svjestko fudbalsko takmičenje.
Fudbalski savez Austrije se ovim povodom oglasio i izdao upute svim navijačima koji planiraju posjetiti stadion Ernst Happel.
Dragan Bursać: Od Luburića do Primorca, krivi smo mi što šutimo!
Prvo su naglasili da ulazak na stadion počinje u 18.45 sati, te su sve posjetioce zamolili da dođu na vrijeme zbog sigurnosne i kontrolne procedure ulaznica.
"Zbog ograničenog broja dostupnih parking mjesta i građevinskih radova u neposrednoj blizini stadiona, ÖFB preporučuje korištenje javnog gradskog prevoza", rekli su iz Saveza.
Kratko, ali upečatljivo: Poruka Edina Džeke "zapalila" bh. navijače
Napomenuli su da ulaznica za utakmicu ne vrijedi u gradskom prevozu, te je kartu za javni prevoz potrebno kupiti posebno.
Također su napomenuli da se do stadiona može doći metroom isključivo linijama U2 - stanica "Stadion" ili liniju U3 - stanica "Schlachthausgasse", odakle se kratkom šetnjom može stići do stadiona.
Od 18:45 sati prilaz stadionu moguć je isključivo putem Vorgartenstraße.
Istakli su listu predmeta koji nisu dozvoljeni na stadionu. Prvo su istakli bilo kakva pirotehnička sredstva, a zanimljivo je da nisu dopušteni veliki kišobrani, selfie štapovi i dvostrani transparenti.
Edin Džeko došao u Sarajevo: Na okupljanje reprezentacije stigao letom od 30 eura
Termosice i boce nisu dozvoljene, dok deke i jastuci za sjedenje jesu.
Kada je riječ o zastavama, isključivo su dozvoljene državne zastave BiH i Austrije maksimalne veličine 2x1 metar.
Navijačka oprema poput bubnjeva, megafona i sličnog je strogo zabranjena. U sektorima C i D su isključivo dozvoljeni navijački rekviziti austrijske reprezentacije ili drugi koji su zvanično odobreni od vlasti.
Male torbe i ruksaci su također dozvoljeni, ali imajte na umu da će kontrola oduzeti dodatno vrijeme.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.