Asim Zec novo pojačanje Olimpica

Radiosarajevo.ba
Asim Zec novo pojačanje Olimpica

Dosadašnji igrač češkog Hradeca Asim Zec novi je nogometaš sarajevskog Olimpica.

Dvadesetogodišnji napadač karijeru je počeo u bugojanskoj Iskri da bi 2012. godine potpisao ugovor s Hradecom. Prošle sezone bio je prvi strijelac juniorskog prvenstva Češke s 23 postignuta gola, dok je u prvom dijelu tekuće sezone za U-23 ekipu Hradeca postigao osam pogodaka, javlja Fena.

Zec će u sarajevskom timu pojačati konkurenciju u napadu, a treba istaći da može igrati i na poziciji krila. Istakao je zadovoljstvo zbog doslaska u redove Olimpica.

„Mislim da sam došao u jedan organizovan klub koji zna šta želi. Kada su mi rekli koje su ambicije kluba, više nisam razmišljao. Mislim da sam donio sasvim ispravnu odluku i na meni je da u Olimpicu opravdam epitet pojačanja. Mislim da ću ovdje dobiti dodatnu priliku za napredovanje u karijeri i vjerujem da ću ekipi Olimpica pomoći da izađe u Evropu.

Koliko znam, Olimpic u ovom trenutku ima jednu od najkvalitetnijih ekipa u ligi i plasman u Evropu mora biti naš prioritet“, kazao je Zec za internet stranicu Olimpica.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije