Arsenal slavio u londonskom derbiju

0

Nogometaši Arsenala pobijedili su Chelsea u londonskom derbiju 15. kola Premiershipa na svom terenu rezultatom 3:1.

Topnici su tako prekinuli niz od sedam mečeva bez trijumfa u prvenstvu, dok su Plavi izgubili treću utakmicu zaredom na strani.

Strijelci su bili Alexandre Lacazette u 34. minutu iz jedanesterca, Granit Xhaka u 44. maestralnim šutem iz slobodnog udarca i Bukayo Saka.

Na drugoj strani, jedini gol za Chelsea dao je Tammy Abraham u 87. minutu na asistenciju Calluma Hudson-Odoija.

U nadoknadi vremena Jorginho je mogao dodatno ublažiti poraz, ali je njegov jedanesterac zaustavio njemački vratar Bernd Leno.

Sead Kolašinac nije bio u konkurenciji za današnju utakmicu.