Arsenal savladao Liverpool i stigao do prvog trofeja u novoj sezoni

Odigrana je utakmica za prvi trofej sezone u Engleskoj, takozvani Community Shield, što je zapravo superkup u kojem se sastaju prvak i osvajač FA kupa.

Na Wembleyu igrali su Liverpool i Arsenal, a poveli su Topnici prekrasnim udarcem Aubameyanga iskosa u 12. minuti. Izjednačio je Takumi Minamino u 73. minuti nakon lijepe akcije Liverpoola.

Rezultat se nije mijenjao do kraja te su ekipe pristupile izvođenju jedanaesteraca.

Ključni trenutak se desio u trećoj seriji, kada je mladi Brewster s bijele tačke šutirao u prečku. Konačnih 5:4 u penalima zaključio je Pierre-Emerick Aubameyang te tako donio veliku radost londonskoj ekipi, piše SCsport.

Naš Sead Kolašinac igrao je od 83. minute, kada je zamijenio Kierana Tierneya u timu Arsenala.