Argentina ostala bez finala: Brazil poslao Messija kući

Twitter / Leo Messi još jednu sezonu Copa Americe ostao bez trofeja

Nogometaši Argentine u eri Lionela Messija nisu osvojili Copa Americu. To se neće promijeniti ni nakon ovogodišnjeg izdanja kontinentalnog takmičenja.

Gaučosi su ovoga puta zaustavljeni u polufinalu od  Brazilca. Nakon 90 minuta velike borbe, Karioke su slavili u južnoameričkom duelu sa 2:0.

Brazil je  poveo u 19. minuti. Sjajnu akciju završio je Gabriel Jesus nakon vrhunske  asistencije Roberta Firmina.

Drugi gol postignut je u 71. minuti. Ponovo su na djelu bila osovina Firmino – Jesus.

Skoro identična situacija kao kod prvog gola, s tim da su uloge strijelca i asistenta ovog puta bile zamijenjene.

Argentina je najbolju priliku imala u 57. minuti kada je Messi pogodio stativu.

Brazil će tako u finalu na Maracani igrati protiv pobjednika susreta Čile – Peru.