Argentina bez Messija izgubila od Paragvaja

Fena
Nogometna reprezentacija Argentine nalazi se u velikim problemima nakon sinoćnjeg poraza na domaćem terenu od Paragvaja (0:1) u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Brazil je upisao novu pobjedu, ovoga puta protiv Venezuele s 2:0, te zauzeo prvo mjesto na tabeli južnoameričkih kvalifikacija. To j bila četvrta pobjeda petostrukog prvaka svijeta pod vodstvom novog selektora Titea.

Argentina očigledno ne može upisato pobjedu bez prve zvijezde Lionela Messija, bez kojeg su u Cordobi izgubili od Paragvaja. Jedini gol na tom susretu postigao je Derlis Gonzalez u 17. minutu. To je bila prva i historijska pobjeda Paragvaja protiv Argentine u kvalifikacijama.

"Nema izgovora, igrali smo slabo", rekao je igrač Manchester Cityja Sergio Agüero koji je u 46. minutu promašio penal.

Na svjetsko prvenstvo će se direktno plasirati najbolje četiri reprezentacije, a petoplasirana će igrati baraž s prvakom Oceanije.