Anel Ahmedhodžić zvanično u nizozemskom velikanu: Igrat će Ligu prvaka

0
Radiosarajevo.ba
Anel Ahmedhodžić zvanično u nizozemskom velikanu: Igrat će Ligu prvaka
Foto: Feyenoord Rotterdam / Anel Ahmedhodžić predstavljen u Feyenoordu

Bosanskohercegovački stoper Anel Ahmedhodžić (26) napustio je Sheffield United i prešao u redove nizozemskog velikana Feyenoorda.

Oba kluba potvrdila su transfer, koji je prema Transfemarktu iznosio 6,9 miliona eura (13,50 miliona KM). 

"Oštrice su prihvatile značajnu ponudu za transfer defanzivca Anela Ahmedhodžića. Svi u Oštricama žele Anelu sreću u sljedećem poglavlju njegove karijere", saopćeno je iz Sheffield Uniteda.

Dragan Bursać: Od Luburića do Primorca, krivi smo mi što šutimo!

Dragan Bursać: Od Luburića do Primorca, krivi smo mi što šutimo!

Ahmedhodžić je zvanično predstavljen u Feyenoordu, s kojim će igrati Ligu prvaka. Potpisao je ugovor do juna 2029. godine.

"Posljednjih nekoliko dana je proletjelo veoma brzo i ne mogu biti sretniji. Igrati za ovako veliki klub, koji je prepoznatljiv širom svijeta, je nešto što sam želio i za šta sam uvijek vrijedno radio", rekao je Ahmedhodžić.

Anel Ahmedhodžić pred transferom karijere:  Bivši europski prvak nudi 15 miliona eura?

Anel Ahmedhodžić pred transferom karijere: Bivši europski prvak nudi 15 miliona eura?

Ahmedhodžić je prije Sheffield Uniteda, čiji je član bio od 2022. godine, igrao za Malmo, Bordeaux, Hobro i Nottingham Forrest.

Podsjetimo, on se u septembru prošle godine oprostio od reprezentacije BiH nakon nesuglasica sa stručnim štabom, zbog čega su mu zatvorena vrata našeg državnog tima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije