Amar Osim: Naše šanse sada su dvostruko veće!
Amar Osim bio je, očekivano, zadovoljan nakon odlične utakmice Željezničara i minimalnog poraza njegovog tima (4:3) u Plzenu. Menadžer Plavih govorio je o povećanju šansi njegovog tima za prolaz, premda je ulogu velikog favorita ponovo vješto prebacio na protivničku ekipu.
''Ako su naše šanse prije ove utakmice bile 3 posto, sada su 6 posto. Jednostavno je tako, odigrali smo baš onako kako smo se dogovorili, rezultatom moram biti zadovoljan iako je razlika u kvaliteti bila očigledna u korist domaćina'', kazao je Osim nakon meča i dodao.
''Moja ekipa inače nije ovako efikasna. Obično moramo napraviti mnogo prilika sa bismo došli do gola, ali večeras nije bilo tako. Imamo određene šanse za prolaz u naredni krug. Mislim da će Koševo biti puno, a kad je tako, spremni smo na sve pa i na veliko iznenađenje'', poentirao je Osim.
Trener Viktorije Pavel Vrba bio je iznenađen efikasnošću bh. prvaka.
''Dobro znamo da nas očekuje težak revanš u Sarajevu, ali obzirom na to da smo gubili 1:0 na početku prvog poluvremena, vjerujem da ćemo i u Sarajevu slaviti pobjedu i prolaz dalje. Željo me iznenadio jer u utakmicama koje smo gledali, nisu bili tako efikasno'', zaključio je Vrba.
Željo i Viktorija revanš meč igrat će u utorak od 21.00 sati.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.