Ajdin Hasić strijelac u pobjedi Bešiktaša

0
AA

Ekipa Besiktasa je u 16. kolu turske Super lige u gostima savladala Kayserispor rezultatom 2:0, a jedan od golova za istanbulskog velikana postigao je mladi bh. fudbaler Ajdin Hasić.

Besiktas je imao priliku da povede već u 12. minuti iz jedanaesterca, ali Bernard Mensah nije bio precizan. Prvo poluvrijeme u Kayseriju je završeno bez pogodaka.

Fudbaleri Besiktasa su u nastavku meča imali nekoliko odličnih prilika, da bi tek u 89. minuti uspjeli povesti golom Georges-Kevina N'Koudoua iz jedanaesterca.

U petoj minuti sudijske nadoknade Besiktas je došao i do drugog gola preko Hasića koji je u igru ušao u 62. minuti.

Domaća ekipa je u devetoj minuti sudijske nadoknade ostala s igračem manje nakon što je Miguel Lopes dobio crveni karton.

Besiktas je trenutno lider s 31 bodom, a prate ga Alanyaspor i Galatasaray sa po 30 i Gaziantep koji ima 28 bodova.

Ekipa Kayserispora zauzima posljednje 21. mjesto sa 10 osvojenih bodova.