Griezmann i Payet spasili obraz Francuzima

/ AA
Utakmica drugog kola Evropskog prvenstva između Francuske i Albanije završila je pobjedom Francuske od 2:0.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, niti jedan šut u okvir gola. Ako išta, Albanci su bili konkretniji i opasniji te su uspjeli pogoditi stativu.

U drugom poluvremenu su Francuzi bili puno opasniji, bilo je tu i nekoliko izglednih prilika, ali Albanci su odolijevali svim napadima.

I upravo kad je izgledalo da će ovo postati prva utakmica bez golova na Evropskom prvenstvu u francuskoj, na scenu je stupio Antoine Griezmann i u 90. minuti glavom pogodio za pobjedu i veliku radost Francuza.

Nakon toga, u šestoj minuti sudijske nadoknade, Dimitri Payet pogađa za 2:0.

Treba, ipak, reći da ovo nije bila igra kakava se očekuje od jednog od konkurenata za prvaka te da se itekako osjeti nedostatak Riberyja, Nasrija, Benzeme...