Zadnji dan Eurobasketa: Hrvati se bore za bronzu
Do kraja Evropskog košarkaškog prvenstva u Sloveniji ostale su još dvije utakmice. U dvorani ''Stožice'' u Ljubljani danas od 17.30 sati za treće mjesto i bronzanu medalju igrat će Hrvatska i Španija, dok je veliko finale između Litvanije i Francuske na rasporedu od 21.00 sati.
Francuzi će napasti prvo zlato u historiji svoje košarke u drugom uzastopnom finalu na evropskim prvenstvima. U svojoj kolekciji imaju šest osvojenih medalja s prvenstava Evrope, ali niti jednu zlatnu, prenosi STA.
S druge strane Litvanija je već tri puta bila na evropskom tronu, dva puta prije drugog svjetskog rata, a posljednji put 2003. u Stockholmu.
U susretu za treće mjesto, Španci će igrati za 11 evropsku medalju u historiji te države, a Hrvatska za treću.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.