Washington prekinuo seriju Clevelanda

U noći četvrtka na petak odigrane su samo tri utakmice u NBA ligi. Iznenađenje večeri priredili su Washington Wizardsi, domaćom pobjedom protiv Cleveland Cavaliersa 109-101.

U trećoj četvrtini je domaći sastav stigao do najveće prednosti od 14 koševa razlike, bilo je 68-54 u 30. minuti utakmice. Cleveland je u zadnjoj četvrtini nadoknadio zaostatak i stigao do izjednačenja, ali nije uspio prelomiti utakmicu u svoju korist. Tako je najlošiji tim na Istoku pobijedio najbolji. Bio je ovo prvi poraz Cavaliersa nakon 13 uzastopnih pobjeda.

Caron Butler s 25 koševa i Antawn Jamison s 19 bili su najbolji strijelci kod Washingtona, a Gilbert Arenas, koji je odigrao drugu utakmicu nakon povratka pod obruče, pauzirao je gotovo godinu dana zbog ozljede koljena, završio je susret sa 11 koševa, 10 skokova i 6 asistencija. LeBron James je u gostujućem sastavu ubacio 31 koš uz 9 skokova i 6 asistencja, ali i šest izgubljenih lopti.

Ekipa Denvera pobijedila je kao domaćin Utah 114-104, čime je stigla do 50. pobjede u sezoni brže nego ikad u povijesti. J. R Smith ubacio je 28 poena i 8 trica (iz 13 pokušaja), najviše u karijeri, imao je i 7 asistencija, dok je Carmelo Anthony dodao 23 poena.

Denver bi ove sezone prvi puta nakon 1988. godine mogao imati prednost domaćeg terena u doigravanju. Nuggetsi su upisali 10. pobjedu u zadnjih 11 susreta, te su na omjeru 50-26. C.J. Miles predvodio je goste s 19 koševa, Deron Williams je ubacio 18 koševa uz 10 asistencija.

Uspješnu večer domaćina zaokružila je i Philadelphia pobjedom protiv Milwaukeeja 105-95. Lou Williams ubacio je 14 od 21 koša u drugom poluvremenu, Andre Iguodala dodao je 20, dok je Andre Miller postigao 18 koševa uz 11 asistencija. Ramon Sessions bio je najbolji kod Bucksa sa 18 koševa, 10 asistencija i 5 skokova.