Velika pobjeda KK Spars Realway: ABA 2 liga ostaje u Sarajevu

ABA 2 liga će se i naredne godine igrati u Sarajevu.

U posljednjem kolu regionalne Druge ABA lige ekipa Sparsa slavila je protiv Slobode rezultatom 84:70 i opstala u društvu najboljih.

Sparsi su dočekali na Grbavici ekipu Slobode koja je nešto ranije izborila opstanak, pa je bila znatno važnija utakmica za domaćina.

Sparsi su uspjeli slaviti, a rezultat je bio 84:70.

KK Spars Realway - undefinedFoto: Facebook: KK Spars Realway

Domaćin je od prve minute preuzeo inicijativu, pokazao da je trijumf mnogo neophodniji, te vodstvo imao od starta do kraja. Najveću prednost domaći su stvorili u trećoj četvrtini kada su i riješili pitanje pobjednika.

Do pobjede je domaćina vodio do pobjede je domaćina vodio Adin Vrabac sa 20 poena, a Nedim Buza je dodao 17. S druge strane, najefikasniji je u Slobodi bio Vladimir Tomašević sa 24.

Uz to, Sparsima je bio neophodan poraz ili Novog Pazara u Čačku, ili Dynamica u Nikšiću, a pošto su obje selekcije upisale poraze, tim sa Grbavice je izbjegao posljednje mjesto.