Važne vijesti za KK Bosna: ABA liga donijela dvije velike odluke

0
Radiosarajevo.ba
Važne vijesti za KK Bosna: ABA liga donijela dvije velike odluke
Foto: KK Bosna / KK Bosna

ABA liga će u budućnosti moći da broji najviše 20 klubova.

To je odlučeno na današnjoj sjednici Skupštine ABA lige.

Dodatno je usvojen i prijedlog prema kojem maksimalno 50% učesnika može dolaziti iz jedne države, prenose mediji iz Srbije.

Nova hitna sjednica Doma naroda PS BiH, isti stari scenario: Smjena SNSD-ovaca opet na kraju

Nova hitna sjednica Doma naroda PS BiH, isti stari scenario: Smjena SNSD-ovaca opet na kraju

Ova odluka mogla bi da ima direktne posljedice na strukturu lige, s obzirom na to da trenutno učestvuje 16 ekipa, a najveći broj dolazi iz Srbije – čak šest klubova: Partizan, Crvena zvezda, Spartak Subotica, Mega, FMP i Borac iz Čačka.

Zanimljivo je da prijedlog nije jednoglasno prihvaćen. Kako se navodi, Zadar i Cibona glasali su protiv, dok je Krka bila uzdržana.

Gradski derbi pripao Studentima: KK Bosna razbila Sparse

Gradski derbi pripao Studentima: KK Bosna razbila Sparse

To su odlične vijesti i za KK Bosna, koji bi već u slučaju ulaska u finale doigravanja ABA 2 lige osigurao ulaznicu za elitni rang regionalnog tkamičenja.

"Studenti" svakako imaju veliku šansu da zaigraju ABA ligu, jer su nadomak finala drugog ranga takmičenja, čiji pobjednik ide direktno među elitu.

Podsjećamo, Bosna vodi protiv Vojvodine 1-0 u polufinalnoj seriji i večeras od 19 sati u Skenderiji traži pobjedu za plasman u finale.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije