Uživo sa Eurobasketa: Bosna i Hercegovina - Litvanija 70:87 FT

8
A. Ka.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice 5. kola Eurobasketa između Bosne i Hercegovine i Litvanije.

Zmajevima treba pobjeda za siguran plasman u narednu rundu Eurobasketa.

S druge strane, Litvancima je neophodan trijumf da ostanu u "životu". Trenutno imaju omjer 1:3.

Konaković tvrdi da mu neko "pakuje": Željeli su mene napraviti 'crnom kravatom' i da sam nalogodavac

Teletović: Ja bih sve svoje trojke sa parkinga poklonio za našu pobjedu danas!

Podsjetimo, bh. selekcija slavila je protiv Mađarske i prvaka Europe Slovenije, dok smo poraženi od Njemačke i Francuske.

Selektor Adis Bećiragić jučerašnji poraz je pripisao umoru, ali se nadamo da će naši momci stisnuti zube i ostaviti srce na terenu.

Sretno, Zmajevi!

40'

Kraj u Kelnu izgubili smo 17 razlike. Teško je sada bilo šta pozitivno napisati. Ali, Zmajevi, glavu gore, hvala vam za sve ovog ljeta.

38'

Gotovo je sve u Kelnu. Litvanci pogađaju trojku i sada imaju 14 razlike.

38'

Auuuu, zamalo da se sada potpuno vratimo u meč. Imali smo minus 11 i napad. Nurkić je probao trojku, ali ništa. Kakva šteta...

37'

Vrabac pravi faul u napadu.

36'

Imali smo dva napada da se vratimo na ispod 10 razlike, ali ne koristimo ih.

35'

Vraćamo se sada. Imamo minus 12 i napad. Uh, kako bi sada trojka došla...

33'

Gegić je na liniji za slobodna bacanja. Tri puta je šutirao, jednom pogodio.

33'

Ništa ne možemo da pogodimo, apsolutno.

30'

Nažalost, prvo slobodna bacanja, pa onda trojka i evo Litvanaca opet na + 16.

29'

Gegiiiiiiiiić. Vraćamo se skoro potpuno. Samo je minus 11.

28'

Bilo bi dobro da sada zaigramo još bolju odbranu.

BiH - Litvanija
28'

Malo se vraćamo u meč. Minus 15 je sada. Time out Litvanija.

27'

Ne ide ni Litvance u ovim momentima, ali šta to nama vrijedi.

27'

Pogodio je Vrabac trojku, a onda odmah napravio tehničku grešku. Nevjerovatno.

23'

Roberson je pogodio trojku za nas nakon time outa, a onda Litvanci promašuju konačno.

22'

Očaj na startu drugog dijela. Musa, Roberson i Kamenjaš promašuju trojke, a Litvanci sada imaju 17 razlike.

20

Litvancima sve ulazi u koš, vanjski šut ih je poslužio. S druge strane, nama ne ide ništa od ruke. Litvanci zasluženo odlaze na poluvrijeme s vodstvom - 42:56.

20

Kamenjaš konačno prekida agoniju našeg tima. Sjajno zakucavanje! Sada je 41:53.

19

Litvanci su nezaustavljivi. Zmajevi ne mogu ništa pogoditi. Najveća prednost u dosadašnjem dijelu utakmice - 39:53.

18

Litvanci prave seriju, sada su na 10 poena prednosti 39:49.

17

Musaaaaa!!!!!! Nova trica, sada je svega pet poena prednosti za Litvance.

17'

Izgubio je Džanan Musa loptu sada.

16

Litvanci ponovo imaju plus šest. Ponovo pravimo greške i nemamo organizovan napad. Naš selektor traži time out.

14

Bit će ovo neizvjesna utakmica - 36:38.

13

Sada se igra koš za koš. Trenutno je 32:34.

11

Konačno vodimo. Kamenjaš za 30:28.

10

Nurkiććććććććććć!!!!!!!!!!!!!! U posljednjim sekundama prve četvrtine Nurkić pogađa tri poena za izjednačenje. Očekuje nas uzbudljiva utakmica.

10

Dobro je, vraćamo se, sada je 25:26.

6

Litvancima ide šut za tri poena. Sada je 16:23.

5

Česi pogađaju za tri poena, ali uzvraća Roberson.

4

Musa je rasppoložen, ali i Litvanci. Trenutno je 11:17.

3

Ponovo pravimo nepotrebne greške, kao protiv Francuske, sada je 7:10.

2

Musa pogađa za tri poena, vodimo 6:5. Česi uzvraćaju.

1

Češi pogađaju slobodna bacanja. Roberson je prethodno promašio za tri poena.

-3

Zmajevima treba pobjeda za siguran plasman u narednu rundu Eurobasketa. Sretno Zmajevi!