Uživo / Borba za plasman na Svjetsko prvenstvo u košarci: Mađarska - BiH 87:77

1
Uživo / Borba za plasman na Svjetsko prvenstvo u košarci: Mađarska - BiH  87:77

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos kvalifikacione utakmice za plasman na Svjetsko prvenstvo između Mađarske i Bosne i Hercegovine.

Zmajevi ne odlučuju sami o svojoj sudbini, jer osim neophodnog trijumfa nad Mađarskom, morat će se poklopiti i rezultat iz Podgorice, gdje je potrebno da Češka iznenadi Crnu Goru.

Oba meča počinju u istom terminu, od 19 sati.

Srbijanski analitičar o Konakoviću: Taj nespretni centar dao je legitimitet Vučiću

FT

Kraj 87:77 za Mađarsku.

Košarkaška reprezemtacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo, koje se ove godine održava u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Zmajevi su poraženi u Mađarskoj (77:87), u susretu u kojem je našem timu trebala pobjeda, ali i poraz Crne Gore od Češke, što se nije dogodilo.

Ovako, naš tim je ostao bez plasmana na Mundobasket, a kvalifikacije mogu dobiti prolaznu ocjenu, nakon svakih potresa u Košarkaškom savezu BiH u posljednjih nekoliko mjeseci.

40'

Mađari su pred pobjedom.

Vode 83:77 i imaju napad.

39'

Trenutno je 82:77 za Mađarsku.

I nova slobodna bacanja za domaćina.

19'

Imamo sedam poena zaostatka (75:82) i nemoguću misiju do kraja.

28'

Slobodna bacanja za Mađare i novi poeni domaćina. 80:73 je trenutno.

Imamo napad na 2:21 do kraja.

28'

Do kraja 2.41 - imamo napad.

Mađarska vodi 78:73.

37'

Ponovo Mađarska ima šest poena razlike.

Vodi 78:72.

35'

Bit će drama u finišu susreta.

Mađarska vodi 73:72.

35'

KONAČNOOOOOOOOOOOOO - Bosna ponovo vodi.

Sada je 70:69 za naše Zmajeve.

34'

Proradio je ponovo Roberson. Sjajno igra i Vrabac.

Želimo pobjedu za oproštaj.

33'

Konačno smo ih stigli. Sada je 66:66.

Gledat ćemo uzbudljivu završnicu susreta u Mađarskoj.

31'

Ulazimo u posljednih 10 minuta.

Možemo li barem do pobjede?

Crna Gora ide na Mundobasket, jer ubjedljivo vodi protiv Češke (60:40, nakon 26. minuta).

30'

Kraj treće četvrtine.

Nije loše. Ovu dionicu smo dobili, zahvaljujući Haliloviću, Kelavi i Vrabcu, 23:17.

Rezultat je sada 63:60 za Mađarsku.

28'

Boreson je stao sa poenima, ali nas u rezultatskom egalu održavaju Halilović i Kelava.

Halilović je do sada postigao 11 poena, a Kelava 9.

Daleko iza je Vrabac sa 7 poena.

25'

Rezultatska klackalica u trećoj dionici. Priđemo na poen zaostatka, a onda se Mađari ponovo odvoje.

Trenutno je 61:55 za domaćina.

23'

Super smo otvorili treću dionisu. Brzo smo postigli devet poena.

Sada je 48:46 za Mađarsku.

21'

Počela je treća četvrtina.

Bosna i Hercegovina za plasman na Svjetsko prvenstvo treba pobjedu u Mađarskoj. Trenutno smo na minus 9 (37:46).

S druge strane treba nam i pobjeda Češke u Podgorici. Iz dvorane Morača loše vijesti, nakon 20 minuta rezultat je nevjerovatnih 50:25 za Crnu Goru.

HT

Loše smo odigrali drugu četvrtinu.

Na odmor odlazimo sa devet poena zaostatka.

Sada je 46:37. Kod naših najbolji je bio Roberson sa 17 poena. Penava je postigao 7, a Halilović šest poena.

John Dževad Roberson
20'

Možemo li smanjiti zaostatak? Sada je velikih 10 poena prednosti Mađara.

Trenutno je 45:35.

19'

Samo 10 poena smo dali u drugoj četvrtini za 9 minuta igre.

Stao nam je napad, a Mađari odlaze na pristojnu razliku.

Sada je 42:33.

16'

Malo je bolje, ali i dalje nije sjajno. Gubimo 33:40.

Loše vijesti su i iz Podgorice.

Crna Gora nakon 13 minuta vodi 37:18.

Sve smo dalje od Mundobasketa.

15'

Raspad BIH u drugoj četvrtini.

Mašđari pune koš naših Zmajeva.

Sada je 37:30.

Za svega pet minuta domači tim nam je ubacio 18 poena. Mnogo.

'13

Sada je Penava drugi striejlac u našoj ekipi. Prestigao je Halilovića. Ima pet poena.

Prvo ime susreta je Roberson, koji je postigao 12 poena.

12'

Kako smo i najavili - utakmica bi trebala buiti na preko 160 poena.

Brzo padaju koševi i u nastavku. Sada je 25:24 za BiH.

11'

Krenula je druga četvetina. Počelo je sa dva poena Mađara.

Na semaforu je sada 23:21 za Zmajeve.

10'

Završena je prva četvrtina.

Bosna i Hercegovina vodi u Mađarskoj 23:19.

Nestvarna igra Robersona.

Zmajevi igraju u Mađarskoj
9'

Navjerovatna utakmica Robersona.

Za 9 minuta duela postigao je već 12 poena.

Halilović na kontu ima 4 poena, Penava 3, Vrabac 2.

7'

Dok naši pune koš Mađara, jednim okom pratimo dešavanja u Podgorici.

Crna Gora vodi protiv Češke - 17:5-

6'

Triccccccccaaaaaaaaaaaaaaaa.

Ponovo Roberson. Njegovih 9 poena na startu.

Sada je 13:12 za BiH.

5'

Brzo se igra u ovim trenucima. Očekuje se meč na preko 160 poena, jer su obje selekcije napadačke.

Mađari žele pobjedu, a i mi također.

Trenutno je 10:8 za Mađarsku.

4'

I onda pet brzih poena Mađarske.

Trenutno je 8:6 za domaćina.

3'

Triccccccccaaaaaaaaa.

Sjajno otvaranje meča Zmajeva. Dvije trice - obje Roberson.

2'

Odmah dvije trice.

Prvo BiH pa uzvraćaju domaćini. Trenutno je 3:3.

2'

Prošlo je 60 sekundi meča - još čekamo na prve poene.

1'

Počela je utakmica.

-3

U toku su nacionalne himne Mađarske i BiH.

Sve je spremno za posljednju utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

-5

Svjetsko prvenstvo se ove godine održava u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

U ovom trenutku iz naše grupe igraju Francuska i Litvanija.

Trenutni rezultat je 35:27 za Francuze.

-9

Za plasman na SP našim Zmajevima je potrebna pobjeda pod svodom Savaria Arene protiv domaćina Mađarske, ali i trijumf selekcije Češke Republike nad Crnom Gorom u Podgorici.

Nema sumnje da će izabranici selektora Adisa Bećiragića učiniti sve kako bi svoj zadatak obavili na najbolji način.

Večeras igramo utakmicu koja nam može donijeti plasman na Svjetsko prvenstvo, a istovremeno ćemo osluškivati kretanje rezultata na utakmici Crna Gora – Češka Republika. Što se konkretno tiče našeg meča, moramo dobro odigrati u odbrani, ali i u napadu biti na kvalitetnom nivou. Nadamo se našoj pobjedi, ali i pobjedi Češke, kako bismo uradili ono što dosad reprezentacija BiH nikad nije uradila i po prvi put se kvalifikovali na SP”, kaže selektor Bećiragić.

Ovako izgleda tabela prije posljednjeg kola:

-11

Susret u Mađarskoj počinje u 19 sati.

U susretu protiv Mađarske šef stručnog štaba našeg nacionalnog tima Adis Bećiragić računa na sljedeće igrače:

Miralem Halilović, John Roberson, Amar Gegić, Adin Vrabac, Kenan Kamenjaš, Aleksandar Lazić, Haris Delalić, Amsal Delalić, Sani Čampara, Đorđe Topolović, Ismet Sejfić i Ajdin Penava.

-13

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali su u četvrtak u prepunom Mejdanu u Tuzli izabrani tim Crne Gore (74:66) te zadržali šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Do kraja kvalifikacija ostalo je još samo ovo kolo, a iz naše Grupe K plasman na Mundobasket su osigurali Litvanija i Francuska.

Odluka o trećem posljednjem putniku past će večeras između naše reprezentacije ili Crne Gore.