Turskim košarkašima milion dolara nagrade

Slavlje igrača Turske (Foto: Getty)

Turski premijer Recep Tayyip Erdoğan odlučio je bogato nagraditi igrače i članove stručnog stožera svoje košarkaške reprezentacije, koja je na Svjetskom prvenstvu kojem je bila domaćin osvojila srebrnu medalju.

Turska se po prvi put u povijesti popela na pobjedničko postolje na nekom Svjetskom prvenstvu. Podsjećamo, zlatnu medalju osvojili su američki košarkaši, koji su u finalu u Istanbulu pobijedili Tursku sa 81:64.

Svi igrači turske reprezentacije i selektor Bogdan Tanjević dobit će za nagradu po 1,5 miliona lira, odnosno oko jedan milion američkih dolara, te još po 500 zlatnika vrijednih oko 200.000 lira.

Dakako, turski košarkaši, ali i selektor Bogdan Tanjević, ovih dana uživaju u statusu nacionalnih heroja u turskim medijima, a igrači uglas poručuju kako se nadaju da će ih Tanjević voditi i na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.