Svi pred male ekrane: Igraju Mađarska i Litvanija, Zmajevi se nadaju jednom scenariju

2

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je danas od Francuske na Eurobasketu, ali nade za prolaz u osminu finala su i dalje itekako žive.

Nurkić, Musa i kompanija trenutno imaju dva načina da se dokopaju drugog kruga, a prvi se može desiti već do kraja današnjeg dana.

Ovakva je situacija:

Reakcija iz SDA na Konakovićevo obraćanje: "50 minuta javnog ubjeđivanja ministra da nije kriv"

Bećiragić nakon poraza: Svako ko prati košarku zna šta se ovdje desilo

Mađarska i Litvanija su u 17:15 sati počeli meč 4. kola. Ako Mađarska iznenadi Litvaniju, Bosna i Hercegovina je u drugom krugu. Litvanci bi tada imali omjer 0:4 i ostali bi bez teoretskih šansi da nas stignu bez obzira na rezultat sutrašnjeg meča.

S druge strane, Mađarima ta pobjeda ne bi ništa značila u kontekstu stizanja nas jer mi imamo bolji međusobni omjer.

Ipak, treba biti realan pa reći da je Litvanija ogroman favorit protiv Mađarske i da bi sve osim uvjerljive pobjede Litvanaca bila prvorazredna senzacija.

Ako se desi najrealni scenariji - pobjeda Litvanije - Zmajevi će sutra protiv Valanciunasa, Sabonisa i društva igrati direktan okršaj za osminu finala.

Bila bi to jako teška utakmica za naš tim, ali Litvanci nisu ništa bolja, ako nisu za nijansiju i slabija reprezentacija od Slovenije i Francuske koje smo pobjeđivali posljednjih dana.

Direktan prijenos današnje utakmice Litvanija - Mađarska možete gledati na Sport klubu.