Španija lako protiv Poljske, Srbija u četvrtfinalu

Španska košarkaška reprezentacija lako je pobijedila domaćina Poljsku 90:68 u utakmici 5. kola grupe F Europskog prvenstva.

Aktualni svjetski prvaci su od početka utakmice nametnuli svoj ritam i držali rezultat pod kontrolom, a na poluvrijeme su otišli sa 16 poena viška (42:26).

Nastavak nije donio preokret već samo povećanje prednosti “furije” koja je pobjedom zacementirala četvrtu poziciju u skupini, te će u četvrtfinalu igrati s prvoplasiranom reprezentacije grupe E, Francuskom.

Juan Carlos Navarro s 23 koša i Pau Gasol s 20 koševa i 5 skokova bili su najbolji igrači pobjedničke ekipe, te ujedno i jedini dvocifreni po broju koševa. Poljake je predvodio David Logan s 20 koševa.

Srbija protiv Rusa u četvrtfinalu

Košarkaši Srbije pobijedili su Litvu 89:79 u petom kolu grupe F Europskog prvenstva u Poljskoj i tako završili drugu fazu takmičenja na trećoj poziciji.

Prrotivnik Srbima u četvrtfinalu bit će Rusija.

Srbija je do pobjede došla serijom od šest trica u posljednjoj četvrtini i tako osigurala pobjedu protiv ekipe koja je na prvenstvu upisala tek jednu pobjedu.

Miloš Teodosić je s učinkom od 20 koševa, 12 asistencija i 4 skoka bio najbolji igrač Srbije, a kvalitetnu pomoć imao je u Nenadu Krstiću i Novici Veličkoviću koji su obojica postigli po 16 koševa.

Kod Litve najefikasniji je bio Jonas Maciulis s 20 koševa.