Šokantan poraz Španije na startu kvalifikacija za Eurobasket

0

Košarkaši Španije doživjeli su iznenadan poraz na domaćem terenu od reprezentacije Latvije u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025.

Latvijci su na samom početku uspostavili dominaciju na terenu te vodili gotovo tokom cijelog meča.

Sjajna igra Latvije dovela ih je ih je na čak +12 u prvom poluvremenu, ali Španci su ipak uspjeli da odu na odmor sa neriješenim rezultatom 57:57.

Saobraćajna nesreća kod Bijeljine: Teško povrijeđen motociklista

U nastavku Španija nije imala adekvatan odgovor na igru Latvije iako nije napravljena neka značajnija razlika u poenima.

Latvijci su na kraju uspjeli slaviti senzacionalnu pobjedu nad Španijom rezultatom 75:79.