Simultanka Dončića: Slovenac uručio Lakersima treći poraz ove sezone

Dallas Mavericksi priredili su veliko iznenađenje u sinoćnjem duelu u Staples Centru i savladali domaći tim Los Angeles Lakersa sa 100:114.

Tako su prekinuli pobjedničku seriju kalifornijske ekipe i uručili im treći poraz ove sezone.

Prvo poluvrijeme nije naslućivalo glatki trijumf gostiju iz Teksasa, Lakersi su vodili 62:59 pred odlazak na odmor. No, treća četvrtina je bila kobna za LeBrona Jamesa, na koncu ove dionice Dallas je imao prednost od 94:79.

Nakon toga Mavsi se više nisu osvrtali, čak su u nekoliko navrata imali i vodstvo veće od 20 poena razlike.

Ponovo je sjajan bio Luka Dončić (27 poena, 10 asistencija) kod Dallasa, Lakersima nije pomogla dobra partija Anthonyja Davisa (27 poena, 10 skokova) i LeBrona Jamesa (25 poena).

Druga ekipa iz “grada anđela” bila je uspješna sinoć u istoj dvorani, pomenutom Staoles Centeru, nekoliko sati kasnije. Efikasni Clippersi savladali su Wizardse sa 150:125, a čak četiri igrača domaćeg tima postigla su više od 20 poena – Kawhi Leonard (34), Paul George (31), Montrezl Harrell (23) i Lou Williams (22).