Rusija u posljednjem kolu savladala Veliku Britaniju 82:70

AA
Košarkaška reprezentacija Rusije je u posljednjem meču grupe "D" savladala selekciju Velike Britanije rezultatom 82:70.

Reprezentacija Rusije je u prvoj četvrtini bila bolja sa 23:16.

Košarkaši Rusije su i u drugoj dionici slavili sa 20:15, pa su na odmor otišli s prednošću od 43:31.

Velika Britanija je dobro počela drugo poluvrijeme, tu su dobili treću četvrtinu rezultatom 23:18.

Rusija je u posljednjoj četvrtini ponovo pokazala bolju igru za konačnih 82:70.

Rusi čekaju rasplet preostale dvije utakmice u grupi (Srbija - Belgija i Latvija - Turska), nakon čega će saznati protivnika u osmini finala.

U reprezentaciji Rusije najefikasniji je bio Shved sa 30 poena, dok je u selekciji Velike Britanije Clark ubacio 21 poen.

Plasman u osminu finala iz grupe "D" su izborili Rusija, Latvija, Srbija i Turska, dok su se od prvenstva oprostili Belgija i Velika Britanija.