Portland rutinski savladao Atlantu: Nurkić upisao 11 poena i 9 skokova

Portland Trail Blazersi su u na svom parketu rutinski savladali Atlanta Hawkse rezultatom 110:89.

U prvom dijelu meča, nakon prve četvrtine domaći košarkaši su imali prednost od osam poena. Međutim, u drugoj četvrtini, gosti su zaigrali agilnije, te se na odmor otišlo pri rezultatu 52:46 u korist Portlanda.

U drugom dijelu meča, Nurkićevu saigrači iz kluba su temp igre digli na viši novo, te su nakon treće četvrtine stekli prednost od 14 poena.

Posljednjih 12 minuta meča u Moda Centru, Portland je iskoristio da poveća razliku u svoju korist, te je na kraju meč završen pri rezultatu 110:89.

Jusuf Nurkić je bio blizu double-double učinka s 11 poena i devet skokova, a ovome je dodao i tri asistencije i jednu ukradenu loptu.