Portland nakon preokreta slavio, Jusuf Nurkić odigrao najbolju utakmicu ove sezone

1

Jusuf Nurkić se ekspresno oporavio od povrede mišića na lijevoj nozi, zbog koje je napustio parket u meču protiv Toronta prije tri večeri. Ne samo da je igrao u sinoćnoj pobjedi Portlanda u gostima kod Sacramenta, već je pružio svoju najbolju partiju ove sezone.

Trail Blazersi su se digli iz ponora u ovom susretu. Kingsi su bili u vodstvu najvećim tokom utakmice, polovinom treće četvrtine imali i prednost od 19 poena razlike (94:75).

Ipak, gosti iz Oregona su do kraja te dionice uspjeli smanjiti razliku na 105:100, a zatim u posljednjoj četvrtini preuzeti vodstvo, dobrim dijelom zahvaljujući i Nurkiću (pogodio slobodna bacanja za preokret 109:111, a zatim ubacio još nekoliko ključnih poena).

Portland je na kraju slavio sa 132:126, a bh. košarkaš je za 30 minuta u igri zabilježio sjajan učinak, double-double od 18 poena i 13 skokova. Tome je pridodao tri blokade i dvije ukradene lopte. Nurkić iz najboljih dana.

Na ovom LINKU možete pogledati izvrnu partiju našeg Nurkića.

U njegovom timu izvrsnu partiju pružili su Damian Lillard (40 poena, 13 asistencija) i CJ McCollum (28 poena, 10 asistencija), dok su kod Sacramenta najefikasniji bili De’Aaron Fox (29 poena) i Buddy Hield (26).

U ovoj utakmici oboren je i klupski rekord Portlanda u broju postignutih trica – 23,piše scsport.ba