Porazi konferencijskih prvaka

Memphis Grizzliesi, osmorangirana ekipa Zapadne konferencije NBA lige, imaju na konopcima San Antonio Spurse, najbolju ekipu Zapada i, najvećim dijelom sezone, cijele lige.

Pobijedili su Grizzliesi u subotu Teksašane kod kuće 91-88 u trećoj utakmici serije prvog kruga doigravanja. Zach Randolph zabio je 25 koševa, uključujući vrlo važnu tricu 41.9 sekundi prije kraja utakmice, premda se iznimno rijetko odlučuje na šut s perimetra. Na kraju su igrači Lionela Hollinsa došli do prve domaće pobjede kluba uopšte u istoriji doigravanja

Marc Gasol dodao je za pobjednike 17 koševa uz devet skokova, a Mike Conley 14 koševa uz šest skokova i osam asistencija.

Manu Ginobili predvodio je Spurse s 23 koša, dok je Tony Parker dodao 16.

Četvrta se utakmica serije igra u ponedjeljak u Memphisu.

Izgubili su u subotu i Chicago Bullsi, najbolja ekipa osnovnog dijela lige, samo što njihov poraz nije niti približno opasan poput San Antonijeva.

Pobijedili su ih Indiana Pacersi 89-84 u četvrtoj utakmici serije, te smanjili uvjerljivo vodstvo na 3-1.

Danny Granger predvodio je pobjednike s 24 koša i deset skokova. Derrick Rose, na prosjeku od 32.7 koševa kroz tri prethodne utakmice, završio je dvoboj s 15 koševa i 10 skokova za goste. Krajem prve četvrtine uganuo je gležanj. Nastavio je igrati normalno, ali je do kraja utakmice zabio samo osam koševa uz 3-16 šut iz igre.

Peta utakmica serije na rasporedu je u utorak u Chicagu.

Seriju su na 2-2 domaćom 84-82 pobjedom nad Dallas Maverckisma izjednačili sjajni Portland Trail Blazersi. Brandon Roy napokon je odigrao utakmicu u skladu s reputacijom predvodivši momčad do pobjede nakon što je zaostajala 23 koša (64-41) tijekom treće četvrtine. Ključan je koš, koš za vodstvo, zabio 39.2 sekunde prije kraja utakmice, a čak 18 od ukupno 24 koša ubacio je u posljednjih 12 minuta igre.

Dirk Nowitzki je za Dallas ubacio najviše, 20 koševa.

Peta utakmica serije igra se u ponedjeljak u Dallasu. Obje ekipe zasad imaju maksimalan domaći učinak.

Jedinu gostujuću pobjedu u subotu su ostvarili košarkaši Oklahoma Cityja, koji su u Denveru nadigrali Nuggetse 97-94 povevši 3-0 u seriji. Najbolji na parketu bio je 21-godišnji kongoanski krilni centar sa španskim pasošem, Serge Ibaka. Ubacio je najbolji bloker (198) osnovnog dijela lige 22 koša uz 16 skokova i četiri blokade. Njegov napadački učinak u Pepsi Centeru predstavlja izjednačenje njegova dosadašnjeg najboljeg učinka u tom pogledu. Kevin Durant (26 koševa) i Russell Westbrook (23) bili su uobičajeno raspoloženi.