Važna pobjeda KK Bosna: "Studenti" osigurali lakšeg protivnika u četvrtfinalu FIBA Europe Cupa
Košarkaši sarajevske Bosne večeras, 11. februara su u meču FIBA Europe Cupa u Zetri savladali italijansku Reggianu rezultatom 85:73 i došli do važne pobjede.
Njom su osigurali prvo mjesto u grupi L, što im garantuje lakšeg protivnika u četvrtfinalu takmičenja, koje su ranije osigurali.
Ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom prve četvrtine, a gosti iz Italije dobili su je s 21:23.
Čeka nas spektakl u četvrtfinalu Kupa BiH: Velež preko Širokog Brijega do duela sa Sarajevom
Bosna je zaigrala znatno bolje u drugoj dionici, te na odmor otišla s 10 koševa razlike - 47:37.
U trećoj četvrtini je došlo do pada u igri "Studenata", što su gosti iskoristili i prišli na minus dva - 53:51.
Težak poraz KK Bosna u Zetri: Ilirija u jednom trenutku vodila 20 razlike
Međutim, tim Muhameda Pašalića je "dodao gas" i posljednjih 10 minuta dočekao s 11 poena prednosti - 68:57.
Bosna je održavala prednost u četvrtoj dionici i na kraju došla do zaslužene pobjede.
Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Petar Kovačević s 14 poena i 11 skokova, a 14 koševa dao je i Alfonso Plummer.
Edin Atić je upisao double-double učinak od 12 poena i 12 skokova, dok je Dontay Caruthers dodao 11 koševa.
U poraženoj ekipi istakao se Jaime Echenique sa 17 poena.
"Studenti" su ovom pobjedom izuzetno kvalitetnu špansku Murciju, jednog od glavnih favorita za osvajanje takmičenja.
U borbi za polufinale sastat se s mađarskim timom Falco Szombathely koji je zauzeo drugo mjesto u grupi K.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.