Partizan bolji od Cibone u finalu NLB lige

Partizan je trijumfom 63:49 nad Cibonom osvojio svou treću titulu najbolje momčadi regionalne NLB lige.

Cibosi u utakmici u kojoj su od Partizana poraženi s 63:49 nisu imali nijedno vodstvo, a kad je Stephane Lasme već u 17. minuti domaćinima donio vodstvo 37:18, činilo se da će Zagrepčani u doživjeti pravi debakl.

Međutim, nakon što se na veliki odmor otišlo s 38:27, gosti su u drugoj polovici treće četvrtine napravili seriju 10-0 i sa zaostatka 47:33 tricom Marina Rozića došli na 47:43. S tim rezultatom ušlo se ujedno i u zadnju četvrtinu.

No, tim Duška Vujoševića u ključnim minutama uspješno je zadržao konce igre u svojim rukama te je ponovno otišao na dvoznamenkastu prednost.

Do treće uzastopne titule Partizan su predvodili Novica Veličković (17p i 8sk) te Lasme (11p i 6sk), dok su kod Cibone jedini dvocifreni bili Alan Anderson (22p, 4sk, 5ukl i 4as) te Jared Homan (11p i 5sk).