Nurkić briljirao protiv Hornetsa: 24 poena, 14 skokova, ključna blokada na Howardu

U meču NBA lige Portland Trail Blazersi pobijedili su nakon produžetka Charlotte Hornetse 109:103, nakon što je u regularnom dijelu utakmica okončana neriješenim rezultatom 97:97.

Malo je nedostajalo da Blazersi u svom Moda centru od gotovine naprave veresiju.

U posljednjoj četvrtini prokockali su 14 poena prednosti, a Hornetsi su čak imali napad za pobjedu.

Ipak, utakmicu je u  produžetak odveo  bh. centar Jusuf Nurkić koji je u posljednjem sekundu regularnog dijela blokirao slavnog Dwighta Howarda.

U produžetku je Portland bio bolji i zabilježio 30. pobjedu u sezoni što je trenutno dovoljno za šesto mjesto Zapadne konferencije.

Osim odlučujuće blokade, Jusuf Nurkić je imao sjajan učinak tokom 33 minuta provedena na parketu. Postigao je 24 poena, upisao 14 skokova i četiri blokade.