Novi double-double Nurkića nedovoljan za pobjedu

Ni sjajni Jusuf Nurkić, ni fenomenalni Damian Lillard nisu uspjeli Portland spasiti od poraza. Blazersi su poraženi u Texasu, a domaći Houston Rocketsi su slavili sa 111:103.

Blazersi su odlično otvorili meč. U jednom period igre vodili su i 15 poena razlike (27:12), ali je ključna četvrtina bila posljednja kada su Rakete potpuno slomile otpor gostiju.

Div iz Živinica ostvario je novi double-double. Za 31 minutu na parketu zabilježio je 15 poena, 10 skokova, četiri asistencije i dvije blokade.

Damian Lillard (34 poena, dvije asistencije i dva skoka) i CJ McColluma (22/4/3) bila su prva imena kod Portlanda, dok je tradicionalno kod Houstona najbolji bio Harden sa 29 poena i četiri asistencije.