NBA play-off: Dončić i Dallas izgubili prvu utakmicu od Oklahome

0

Dallas Mavericksi poraženi su u prvoj utakmici polufinala Zapada od Oklahoma City Thundera, koji ih je u domaćem Paycom Centru slavio sa 117:95.

Luka Dončić i društvo imali su egal samo prvu četvrtinu, koja je završena rezultatom 23:23, dok su na odmor otišli za zaostatkom od devet koševa (62:53).

Iako su Mavericksi u jednom trenutku treće četvrtine prišli na minus jedan (66:65), Thunder se ponovo odvojio i u posljednjih 12 minuta ušao s 10 koševa prednosti.

Hoće li napadnuta zastupnica Elzina Pirić dobiti policijsku zaštitu? Evo šta kaže ministar Isak

U posljednjoj četvrtini domaćin je povećao svoju prednost i slavio s ubjedljivih 22 razlike.

Prvo ime u pobjedi Thundera bio je Shai Gilgeous-Alexander s 29 poena, čemu je dodao po devet skokova i asistencija.

Kod Mavsa se istakao Kyrie Irving s 20 koševa, dok je Luka Dončić dodao 19, uz jako loš šut iz igre pogodivši tek jednu od osam trojki.

Naredni meč igra se 10. maja, a domaćin je ponovo Oklahoma.

Do vodstva u polufinalu, ali u Istočnoj konferenciji, došli su i Boston Celticsi, koji su s laganih 120:95 nadigrali Cleveland Cavalierse.

Celticse su do pobjede predvodili Jaylen Brown s 32 i Derrick White s 25 poena, dok je kod Cavsa najbolji bio Donovan Mitchell s 33 koša.

Druga utakmica na program je 10. maja, također u TD Gardenu, domu Celticsa.