NBA play-off: Boston na krilima briljantnog Browna poveo s 2-0 u finalu Istoka

0

Košarkaši Boston Celticsa poveli su s 2-0 u finalu Istočne konferencije NBA lige, nakon što su u drugoj utakmici u domaćem TD Gardenu savladali Indiana Pacerse s 126:110.

Za razliku od prve utakmice, koju su dobili nakon produžetka i drame, druga utakmica nije donijela skoro nikakvu neizvjesnost.

Pacersi su se držali tek prvu četvrtinu, koju su dobili s 25:27, da bi u nastavku Celticsi otišli na +16 (45:29), a na odmor su otišli s šest poena prednosti (57:51).

Teatarski spektakl: Senad Bašić odigrao prvu predstavu nakon borbe sa zdravstvenim problemima

U jednom trenutku treće četvrtine gosti iz Indianapolisa su prišli na dva poena zaostatka (68:66), no to je bilo sve što su uspjeli napravati, a na kraju su ostali 'zaleđeni' na -16.

Boston je do pobjede predvodio briljantni Jaylen Brown s 40 koševa, dok su Jayson Tatum i Derrick White dodali po 23.

Prvo ime kod Pacersa bio je Pascal Siakam s 28 poena.

Serija se sada seli u Indianapolis, gdje će Pacersi u noći sa subote na nedjelju biti domaćini treće utakmice.