NBA: Nurkić dominirao pod košem, Sunsi u gostima razbili Lakerse

0

Phoenix Sunsi bh. reprezentativca Jusufa Nurkića (29) u noći s četvrtka na petak savladali su kao gosti Los Angeles Lakerse rezultatom 109:127.

Bila je to jednosmjerna utakmica, s obzirom da su gosti iz Arizone vodili cijelim tokom meča. Na poluvrijeme su otišli s +14 (52:66), a njihova najveća prednost tokom četvrte dionice iznosila je 32 poena.

Prvo ime kod Sunsa bio je Bradley Beal s 37 ubačenih koševa, a pratio ga je Devin Booker s 31.

Konaković razgovarao sa princom Faisalom, šefom diplomatije Saudijske Arabije

Kevin Durant je dodao 12, a Jusuf Nurkić devet poena za 28:29 minuta igre. Naš centar ujedno je bio najbolji skakač utakmice s 12 skokova, a svom učinku dodao je i dvije asistencije, te jednu ukradenu loptu.

Kod Lakersa se s 19 poena istakao D'Angelo Russell, a potpuno su podbacili Anthony Davis (13 p) i LeBron James (10 p).

Sunsi su trenutno osmi na tabeli Zapadne konferencije s omjerom 20-18.