Nakon što je završio epizodu u Partizanu: Željko Obradović odlazi u penziju?
Najtrofejniji trener u historiji Eurolige i košarkaška legenda Srbije Željko Obradović odlučio se da okonča svoju karijeru, javljaju mediji iz Srbije.
Naime, kako je objavio portal Soccerbet na svom zvaničnom Instagram nalogu, porodica i najbliži prijatelji napravili su popularnom Žocu slavlje povodom odlaska u penziju u njegovom rodnom Čačku.
Obradović je prije dva mjeseca napustio Partizan, koji je vodio četiri godine te mu vratio titulu prvaka regionalne ABA lige, koju je osvajao dva puta. On je, podsjetimo, sa Partizanom 1992. godine osvojio titulu europskog prvaka
Građani, oprez: Obrušila se fasada u Ferhadiji, jednoj od glavnih sarajevskih ulica
Ranije je trenirao Fenerbahče, Panathinaikos, Benneton, Real Madrid i Joventut, a bio je i selektor Srbije i Crne Gore, odnosno SR Jugoslavije.
Sa Panathinaikosom je ostvario historijske uspjehe, osvojivši čak pet titula Eurolige, a ukupno je devet puta osvajao Euroligu, što ga čini najtrofejnijim trenerom u historiji tog takmičenja.
View this post on Instagram
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.