Musa solidan u porazu Brooklyna: Jokić postavio rekord karijere

Šesti poraz zaredom Brooklyn Netsi sinoć su pretrpjeli na Floridi. Domaći Orlando Magic nadigrao je njujoršku ekipu, 101:89.

U ovom susretu Džanan Musa je pružio solidno izdanje te za skoro 14 minuta na parketu upisao 6 poena i imao jednu ukradenu loptu.

Brooklyn je pri kraju prvog poluvremena gubio sa 16 poena razlike (52:36), ali Netsi su se vratili u meč, pa čak i poveli početkom zadnje četvrtine (76:78). Upravo je Musa bio jedan od ključnih igrača u tom preokretu.

Ipak, uslijedio je prepoznatljivi pad Brooklyna u zadnjim minutama te novi poraz u nizu.

Kod Orlanda je blistao nekadašnji prvi pick Markelle Fultz, koji je postigao career-high od 25 poena. Odličan kod domaćih je bio i Nikola Vučević (11 poena, 24 skoka). Strijelce Netsa predvodili su Joe Harris i Spencer Dinwiddie (16 poena).

Nikola Jokić je ostvario rekord karijere od 47 poena te predvodio Denver do trijumfa u Atlanti, 115:123. Sjajno izdanje srbijanski centar je upotpunio sa 8 skokova i 5 asistencija.