Mundobasket: Srbija savladala Kanadu i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva

4

Košarkaška reprezentacija Srbije pobjedom protiv Kanade plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u košarci.

Kanađani su uoči utakmice bili favoriti na kladionicama, ali Srbija je cijelu utkamicu vodila te na kraju stigla do pobjede.

Protivnika u finalu će saznati nakon utakmice SAD i Njemačka, koja se igra od 14:40 sati.

Objavljena vremenska prognoza: Meteorolozi otkrili kakvo nas vrijeme čeka za vikend

Nakon prve je četvrtine Srbija već vodila osam razlike. Kanađani nisu dobili ništa od svog najbiljeg igrača Shaija Gilgaous-Alexandera, kojeg su vrhunski čuvali Stefan Jović, a kasnije i Avramović.

Rezervni playmaker Avramović unio je ogromnu energiju u utakmicu u obrambenom dijelu, a zabio je i šest poena do poluvremena. No prvo ime je na početku utakmice bio Bogdan Bogdanović.

Superiorni Amerikanci potvrdili dominaciju i nadigrali Italiju

Završio je prvo poluvrijeme s 15 poena, obje trice koje je opalio je i pogodio, a upisao je i tri asistencije. Uz njega, odličan je bio centar Nikola Milutonov, koji je završio prvi dio s 11 poena.

Kanada se u prvom dijelu u trenucima nalazila u zaostatku i po 13 poena. Nisu R.J. Barrett zabio je deset poena, no suigrači ga nisu pratili. Velik problem bila su i tri prekršaja Dillona Brooksa, zbog kojih je imao limitiranu minutažu.