Liga 8: Domaćini bez milosti

U derbiju kola Sloboda Dita je bila bolje od Igokee, a uspješni domaćini bili su i Bosna, Široki i Leotar.

U derbiju kola odigranom pred 1000 gledatelja u dvorani Mejdan Sloboda Dita je svladala Igokeu rezultatom 94:83 što je Tuzlacima prva pobjeda u Ligi 8.

U utakmici u kojoj su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu na kraju je ipak slavio domaćin predvođen izvrsnim Zlatkom Jovanovićem koji je za 36 minuta provedenih na parketu postigao 28 poena dok je u redovima gostiju najefikasniji bio Taylor s 22 poena.

Prije početka susreta minutom šutnje odana je počast nedavno preminulom Nedžadu Hukiću, ocu reprezentatvca BiH Jasmina Hukića.

Široki i Bosna lako su se na domaćem parketu obračunali sa košarkašima Borca i Hercegovca.

U hercegovačkom derbiju u Trebinju su snage odmjerili Leotar i Zrinjski, a domaćin je slavio pobjedu rezultatom 83:74.