Kvalifikacije za SP: Srbija u Istanbulu savladala Tursku, Hrvatska demolirala Švicarsku

0

U okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine, Srbija je u gostima slavila nad Turskom sa 72:79.

Sjajnu prvu četvrtinu su odigrali reprezentativci Srbije u kojoj su postigli 26 poena, a Turskoj su dozvolili samo da ubace 11 poena. Nasavak utakmice donio je malo bolje izdanje domaćina, ali ne dovoljno da se mnogo približi gostima, pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 28:47.

Turska se nije predavala pa je u trećoj dionici bila bolja na oba fronta i u napadu a i u odbranu, a rezultat je glasio 55:65. Četvrta četvrtina je donijela pravu dramu, domaćin je još bolje igrao odbranu pa je na 3. minute prije kraja utakmice rezultat bio 71:71. U nastavku utakmice Kalinić postiže tri poena za 72:75, a u narednom napadu Cedi Osman pravi faul napadu i daje veliku priliku Srbiji da napravi značajniju prednost pred ulazak u posljednji minuta meča. Na kraju je rezultat glasio 72:79.

Doktorica Larisa Čorda: Zašto su emocije jako važne za plodnost

Američka ambasada u BiH pohvalila igru naših košarkaša: Posebno istakli Nurkića

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić sa 24 poena, a pratio ga je Nikola Kalinić. Dok je u poraženoj reprezentaciji najbolji pojedinac bio Cedi Osman sa 22 poena.

U preostala dva meča grupe I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Grčka je savladala Belgiju sa 85:68, dok je Latvija bila bolja u gostima od Velike Britanije sa 80:87, prenosi SC Sport.

Treba spomenuti i da je Hrvatska demolirala Švicarsku - 84:53.