Košarkaška reprezentacija BiH savladala Crnu Goru

Košarkaška reprezentacija BiH večeras je u Skenderiji u pripremnoj za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Litvaniji savladala selekciju Crne Gore rezultatom 80:76.

U odličnom meču u kojem je bh. reprezentacija nastupila bez Jazvina i Varde, pokazalo se da izabranici Sabita Hadžića polako ulaze u formu.

Prva četvrtina je bila izjednačena, dok su u drugoj naši momci napravili seriju od 10:0, da bi poluvrijeme završilo rezultatom 50:38 u korist reprezentacije BiH.

U nastavku bh. košarkaši nastavili su dobru igru kako u napadu tako i u odbranu, te održavali prednosti od 10 koševa do finiša utakmice. Igrači reprezentacije Crne Gore na kraju utakmice uspjeli su smanjiti na peon razlike, ali su reprezentativci BiH napravili novu seriju za pobjedu.

Najefikasniji u redovima BiH bili su Đedović (16), Domercant i Bavčić (14), dok je kod gostiju Peković ubacio 19 poena.