Košarkašice Amerike osvojile zlato na Olimpijskim igrama: Francuska imala samo bod manje

0
Anadolija

Košarkašice Sjedinjenih Američkih Država (SAD) pobijedile su reprezentativke Francuske u posljednjem događaju na Olimpijskim igrama u Parizu, rezultatom 67:66.

U prvoj četvrtini Amerikanke su bile bolje pa je na kraju bilo 15:9. Početkom druge četvrtine nakon osam poena prednosti za Amerikanke, Francuskinje su napravile preokret te je poluvrijeme završilo rezultatom 25:25.

Dosta uzbuđenja i preokreta obilježilo je zadnjih deset minuta utakmice, gdje su se ekipe često smjenjivale u vodstvu, ali Amerikanke su na kraju ostvarile pobjedu, iako su Francuskinje imale šansu za izjednačenje odnosno produžetke.

Ramo Isak uživa na ljetovanju: Otkrio na kojoj destinaciji odmara i u čijem društvu

A'ja Wilson predvodila je Amerikanke s 21 poenom i 13 skokova, a Gaby Williams je s 19 poena i sedam skokova bila najbolja u redovima Francuske.