Košarkaši Fenera pobjednici memorijala 'Mirza Delibašić'

Košarkaši turskog Fenerbahčea pobjednici su 5. međunarodnog memorijalnog turnira "Mirza Delibašić" u Sarajevu.

Ekipa bosnaskohercegovačkog trenera Bogdana Tanjevića zabilježila je sve tri pobjede na turniru, a u odlučujućem susretu 3. kola za titulu večeras je bila bolja od zagrebačke Cibone sa 80:68.

Utakmicu je, na žalost, obilježila nesportska igra i tučnjava. Naime, u utakmici su dosuđene čak četiri nesportske greške te jedna tehnička greška Ciboni. Mnogo primjedbi na suđenje imao je trener Cibone Velimir Perasović koji je bio jako nezadovoljan sudijama.

Najefikasniji u redovima izabranika Bogdana Tanjevića bili su Greer sa 15 i Solomon sa 14 poena. U redovima Cibone najviše je ubacio Gordon 14, a Graves i Andrić ubacili su po 12 poena.

Bosni treće mjesto

Košarkaši Bosne slavili su u utakmici Protiv Panionisa i tako osvojili treće mjesto na turniru posvećenom njihovom najboljem igraču svih vremena.

Studenti su u susret su ušli pomalo dekoncentrisano, a to se pogotovo odnosi na igru u reketu. Međutim, igrači Vlade Vukoičića brzo konoliduju redove, te su na odmor nakon prvih deset minuta igre otišli sa prednošću od 20:18.

Druga dionica susreta u potpunosti je pripala Sarajlijama. Do 18. minute susreta košarkaši Bosne napravili su seriju od 10:0, koja se pokazala ključnom za pobjedu u susretu nad izabranicima Nenada Markovića.

Do kraja utakmice, Bosnini košarkaši uspjeli su sačuvati stečenu prednost i mirno privesti utakmicu kraju.

Najbolji u redovima domaćih bili su Šehović i Zimić sa po 14 postignutih poena. U redovima Grka najbolji je bio Rogers sa 20 poena, dok je Rice ubacio 18.