Košarkaši Bosne Royal deklasirali bh. prvaka Igokeu

Košarkaši Bosne Royal deklasirali su aktuelnog prvaka BiH, ekipu Igokee iz Aleksandrovca s 91:66, u utakmici drugog kola Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine, u dvorani KSC Skenderija.

Prva četvrtina protekla okončana je vodstvom Bosne od 20:19, a Bosna je ubjedljivo dobila drugu četvrtinu zahvaljujući odličnoj odbrani i šutu za tri poena.

U prvom dijelu meča istaknuo se Draško Knežević koji je postigao 12 poena, a tri trojke pogodio je Cory Brewer.

Novi igrač KK Bosne Royal, Amerikanac Eric Washington ubacio je 22, Knežević 20, a Brandford 15 poena. U timu igokee po 15 poena postigli su Ljubičić i Rikić.

Bosni Royal je to bila prva pobjeda u Ligi 6 za prvaka BiH, a Igokei prvi poraz.