Igokea odbranila titulu prvaka Bosne i Hercegovine: Fenomenalni Crawford ubacio 34 poena

0

Košarkaši Igokee i u trećoj utakmici finala Prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su Borac (89:83), te tako odbranili titulu prvaka naše zemlje.

U finalnoj seriji su Igosi slavili s ubjedjlivih 3:0 i dominantno stigli do nove titule.

Vodio je Borac večeras samo u prvoj četvrtini, a onda je puno bolje zaigrala Igokea i činilo se da će doći do još jedne lagane pobjede, prenosi SC Sport.

Obavljena 20. kolektivna dženaza za žrtve agresije na Bosnu i Hercegovinu

No, Borac se vratio u meč, a onda mu je produžetak trojkom u posljednjoj sekundi donio Srđan Gavrić. Pogodio je za 74:74.

U dodatnih pet minuta se ipak bolje snalazi Igokea, koja do pobjede stiže na krilima nevjerovatnog Bryanta Crawforda. Završilo je 89:83.

Amerikanac je ubacio 34 poena (šut iz igre 12/16), a 15 poena je ubacio Stefan Đorđević.

Kod Borca je najbolji bio Jan Rebec s 24 poena, a samo jedan manje (23) ubacio je Aleksandar Langović.