Grčka na krilima Dorseya i Antetokounmpa uspjela savladati žilavu Hrvatsku

2

Grčka je odlično odigrala prvo poluvrijeme, dok je Hrvatska bila bolja u drugom, ali nije uspjela doći do preokreta pa je izgubila rezultatom 85:89.

Hrvatska je odlično krenula u meč i povela sa 7:0, a zatim je Grčka zaigrala bolje i na kraju četvrine rezultat je bio 16:24. Dobro je krenula Hrvatska u drugu četvrtinu uspjela smanji rezulata, ali nakon toga Grčka je zaigrala dobru odbranu i još bolji napad pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 30:46.

Sredinom treće četvrtine Hrvatska je napravila seriju 15:0 gdje su prišli na 60:62, na kraju četvrtine rezultat je glasio 62:70.

Suspendovane sudije i tužioci zaradili više od 800.000 maraka

Hrvatska i Srbija igraju prve utakmice na Eurobasketu: Bogdanović i društvo protiv 'grčke zvijeri'

Hrvatska je pokušavala stići Grčku, smanjili su u jednom trenutku i na 73:77, u posljednje dvije minute ulazi se sa prednošću Grčke 80:84.

Više koncentracije i bolju realizaciju su na kraju imali Grci i slavili su pobjedu 85:89.

Najbolji pojedinci u reprezentaciji Grčke bili su Dorsey sa 27 poena i Antetokounmpo sa 27 poena i 11 skokova, dok je u reprezentaciji Hrvatske najefikasiji bio Smith sa 23 poena, piše SC Sport.