"Trojka s parkinga": Večeras na FTV reemitiranje utakmice BiH-Litvanija u čast Edina Avdića

0
Radiosarajevo.ba
"Trojka s parkinga": Večeras na FTV reemitiranje utakmice BiH-Litvanija u čast Edina Avdića
Foto: Facebook / Edin Avdić (Facebook @ Jusuf Nurkić)

U povodu smrti sportskog novinara i komentatora Edina Avdića (1979. - 2026.), večeras u 20 sati i 25 minuta Federalna televizija emitirat će snimak nezaboravne utakmice Eurobasketa 2013. godine između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Litvanije.

Ova utakmica je ostala u posebnom sjećanju svim ljubiteljima košarke i uopće sporta po preemotivnom komentarisanju nedavno preminulog Edina Avdića koji je na njemu prepoznatljiv način proslavljao svaki poen bh. reprezentacije, a posebno "Trojku s parkinga", reprezantativca BiH Mirze Teletovića.

RTVFBiH se zahvaljuje FIBA-i na ustupanju prava za reemitiranje košarkaške utakmice BiH - Litvanija, Eurobasket 2013., kao i Košarkaškom savezu BiH i našem legendarnom treneru Bogdanu Boši Tanjeviću na asisteniciji za dobivanje prava od FIBA-e.

Stroga pravila za Iran na Mundijalu: U SAD mogu samo na dan utakmice i moraju odmah napustiti zemlju

Stroga pravila za Iran na Mundijalu: U SAD mogu samo na dan utakmice i moraju odmah napustiti zemlju

Podsjetimo, Edin Avdić preminuo je u srijedu, 3. juna, u 47. godini, u svom stanu u Beogradu, od posljedica iznenadnih srčanih problema.

Komemoracija i posljednji ispraćaj Avdića bit će održani u Sarajevu, u ponedjeljak, 8. juna, u Narodnom pozorištu, sa početkom u 11:00 sati. Knjiga žalosti će biti otvorena u Vijećnici u ponedjeljak i utorak, u terminu od 09:00 do 17:00 sati.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije