Div iz Živinica blistao: Nurkić fantastičan u porazu Blazersa od Spursa

Jusuf Nurkić je pružio fenomenalnu partiju za Trail Blazerse. Div iz Živinica blistao je na oba kraja parketa, ali njegov tim je ipak poražen u San Antoniju, 103:108.

Utakmica je bila uglavnom rezultatski tijesna, ali nakon što su domaći Spursi poveli sa 100:92 na minut i po prije kraja, postalo je jasno koja ekipa će napustiti AT&T Center u Teksasu kao pobjednik.

Bh. košarkaš je bio izvrstan. Za nešto više od 33 minute u igri Nurkić je upisao 24 poena, 16 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i blokadu.

Sem njega, sjajan kod Portland bio je i Damian Lillard (34 poena, 6 skokova), dok su San Antonio do trijumfa predvodio DeMar DeRozan (21 poen, 8 skokova).

Trail Blazersi su trenutno četvrti na Zapadu sa omjerom 42-27, Spursi su šesti u istoj konferenciji sa skorom 41-29.