Dallas nastavlja pobjednički juriš, Jordan bijesni

Slavlje Celticsa od čak 93:62 na gostovanju kod Charlotte Bobcatsa uzrokovalo je nove glavobolje vlasniku Michaelu Jordanu. Dallas je do svoje 12. uzastopne pobjede stigao u trijumfu nad Utah Jazzom, a velika trojka iz Miamija ubacila je 75 poena...

Dvanaestu pobjedu zaredom ostvarili su košarkaši Dallas Mavericksa pobjedom nad Utah Jazzom (103:97). Mavsi su počeli furiozno (34:19 nakon prve dionice) da bi četiri i pol minute prije kraja susreta Deron Williams (34 poena, 6 asistencija) košem i dodatnim bacanjem izjednačio na 89:89. Ipak, Jazzeri nisu imali snage povesti, pa je Dallas tako upisao i devetnaestu pobjedu sezone. Dirk Nowitzki ubacio je 31 koš uz 15 skokova.

I Miami Heat igra sve bolje. Nakon blijedog ulaska u sezonu Heat je upisao osmu uzastopnu pobjedu pobijedivši Sacramento 104:83. Prva četvrtina završila je 24:17 za domaćine, nakon čega su neobjašnjivo iščezli s parketa. Velika trojka LeBron James (25 poena, 10 skokova) - Dwyane Wade (36 poena, 6 asistencija, 6 skokova) i Chris Bosh (14 poena, 17 skokova) ukupno je ubacila čak 75 poena demantiravši skeptike da im je "jedna lopta premalo".

Wade je ponudio objašnjenje: "imali smo radni sastanak nakon poraza od Dallasa prije dva tjedna, kada smo izgubili četiri od pet. Taj sastanak nas je preporodio, imamo drukčiji mentalitet i pristup."

Uvjerljivu pobjedu upisali su i Chicago Bullsi (113:82) protiv Minnesote, samo dan nakon slavlja nad aktualnim prvacima Lakersima. Ponovo je sjajan bio Derrick Rose s 21 poenom (šut 8/10) i 7 asistencija. Kod gostiju izdvajamo 23 koša i 15 skokova Kevina Lovea.

Četrdeset koševa, najviše u sezoni, ubacio je Kevin Martin za svoje Rocketse u pobjedi nad Clevelandom (110:95) dok je Luis Scola dodao 14 skokova.