Crvena zvezda pobjednik ABA lige i izborila plasman u Euroligu

KK Crvena zvezda / Zvezda je nadigrala Budućnost i izborila plasman u Euroligu

Košarkaši Crvene zvezde pobjednici su ABA lige. Beograđani su u petom odlučujućem susretu večeras u Pioniru nadigrali Budućnost Voli sai tako došli do treće pobjede 97:54 koja im je donijela naslov (3:2 u pobjedama).

Susret u Beogradu obilježila je prava drama prije utakmice, kada su navijači Crvene zvezde vrijeđali igrače gostiju.

Pojavio se novi video napada u Beogradu na košarkaše Budućnosti

Novi haos u Beogradu: Gordića gađali stolicom, ništa od utakmice?

Salve uvreda Gordiću na beogradskom aerodromu: Psovke, prijetnje, pogrdni epiteti...

“Kada su igrači krenuli da izlaze iz tunela krenula je totalna histerija i gađanje svim mogućim tvrdim predmetima – kovanicama, baterijama za telefone, kamenjem, punim flašama, djelovima metle, upaljačima, stolicama. Oko 40 navijača je ušlo na teren i došli do klupe KK Budućnost VOLI. Pljuvali su i fizički napali igrače. Fizički su napadnuti Noris Cole, Earl Clark, Nemanja GordićGordić je gađan stolicom koju je bacio navijač iz partera”, saopćeno je iz Budućnosti.

Poslije ovog incidenta košarkaši Budućnosti su se povukli sa parketa u svlačionicu.

Također, čulo se skandiranje "Šiptari, šiptari" i "Ubij šiptara"

Susret je počeo sa 60 minuta zakašnjenja. Utakmica je od prve četvrtfine išla u jednom smjeru, jer su igrači Budućnosti bili isprovocirani s tribina i bukvalno se borili za živote u tih 60 minuta drame u Beogradu.

Sve je bilo jasno ko će pobijediti kada je Zvezda otišla na 25 poena razlike pred kraj poluvremena.

Na kraju konačan rezultat je 97:54. S ovom pobjedom Crvena zvezda je izborila plasman u Euroligu.

Bek Crvene zvezde Billy Baron proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) finalne serije ABA lige.

Baron je u pet mečeva protiv podgoričke Budućnosti u prosjeku bilježio 14,4 poena uz po 3,4 asistencija i skokova.

U odlučujućem meču finala je postigao 7 poena (2/7 iz igre), uz 5 asistencija.