Cedevita povela u seriji protiv Splita, Musu gledali NBA skauti

KK Cedevita / Sjajni Džanan Musa
Košarkaški Cedevite slavili su u prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske protiv Splita rezultatom 84:80.

U prvih deset minuta viđena je odlična košarka na obje strane parketa, a Cedevita je nakon prve četvrtine imala prednost rezultatom 25:24. Domaćin je u drugoj četvrtini bio nešto bolja ekipa, a na odmor je Cedevita otišla sa šest poena prednosti (49:43).

Treću četvrtinu domaći su riješili u svoju korist rezultatom 21:19 i u posljednjih deset minuta ušli sa osam poena prednosti (70:62). Cedevita je do kraja utakmice zadržala prednost i riješila utakmicu u svoju korist rezultatom 84:80.

Na ovom susretu reprezentativca Bosne i Hercegovine prema informacijama medija iz Hrvatske pratili su NBA skauti. Reprezentativac BiH postigao je 13 poena, skupio četiri asistencije i dvije ukradene lopte.