Bullsi preskočili 76erse na šestom mjestu

Cleveland Cavaliersi tim su s najboljim omjerom lige, nakon protekle noći sada je i službeno, preostaje im tek pobijediti Philadelphiju za izjednačenje rekorda od 40 domaćih pobjeda u sezoni, jer domaći parket imaju do finala. I u finalu, ukoliko tamo budu igrali.

LeBron James ubacio je 37 poena u pobjedi Cavsa (117:109) u Indianapolisu, utakmica u kojoj je jedna sjajna dionica (druga četvrtina koju su Cavsi dobili sa 36:20) bila dovoljna za novu, 66. pobjedu u sezoni. S druge strane kontrirao je Danny Granger s 38 poena.

J.R. Smith još lovi nagradu za najboljeg šestog igrača lige, a jedanaest ubačenih trica od osamnaest pokušaja u pobjedi protiv Kingsa (118:108) moglo je samo pomoći. 45 poena za šutera Nuggetsa, trener Karl dao je igračima s klupe podjednaku minutažu kao starterima. Carmelo Anthony odigrao je sjajan susret s 21 poenom, 9 asista i 9 skokova. Kod Kingsa izdvajamo učinak Ikea Diogua (32 koša, 11 skokova). Denver će u doigravanju startati s druge pozicije na Zapadu.

U jednoj od zanimljivijih utakmica večeri Toronto Raptorsi tricom Chrisa Bosha devet sekundi prije kraja utakmice stigli su do pobjede (97:96) u Washingtonu te sezonu završili s dva uzastopna trijumfa. Bosh je ukupno ubacio 25, uz 15 skokova (baš kao i Shawn Marion) dok naš Roko Ukić nije previše igrao, tek šest minuta u kojima je ostvario asistenciju i šut 0/4.

Detroit Pistonsi mogli bi biti jedina ekipa u doigravanju s negativnim omjerom, a sigurno je da će na Istoku startati sa 8. pozicije što znači da u prvom kolu putuju u Cleveland. Novi poraz (88:91) ubilježili su na domaćem parketu protiv Bullsa, a gotovo nevjerojatno zvuči da su nakon 56 u prvom dijelu, u drugom ubacili samo 31 poen. Bullsi su tako preskočili 76-erse i zasjeli na šestu poziciju. Bikove je predvodio rookie Derrick Rose sa 24 poena i 8 asista.

Houston Rocketsi zaustavili su New Orleans na samo 66 poena, u uvjerljivom slavlju (86:66) u kojem su indisponirani gosti šutirali samo 34% iz igre. Yao Ming ubacio je 22, uz 7 skokova. Izdvajamo i tijesnu (96:94) pobjedu Dallasa nad Minnesotom u kojoj je Dirk Nowitzki zabio 34 koša uz 9 skokova, poraz drugog tima Orlanda (u kojem nisu nastupili Rashard Lewis, Dwight Howard i Hedo Turkoglu) u Milwaukeeju (98:80) te domaću pobjedu Sunsa nad Grizzliesima (119:110) u kojoj je Shaquille O'Neal ubacio 19 poena.